Keitä olemme

Olemme kaikki vähän erilaisia suunnittelijoita ja vaalimme kunkin vahvuuksia. Muodostamme asiakastiimejä, jossa eri osaamisista syntyy suunnittelussa tarvittavaa dynamiikkaa, niinkuin hyvässä jalkapallojoukkueessa. Uskomme tiimityöhön mutta emme aliarvioi yksilösuoritusten merkitystä.

myynti
myynti
Eljas Perheentupa

eljas.perheentupa@linja.com
+358 40 510 9010

Kolmessakymmenessä vuodessa on tullut nähtyä aika hyvä läpileikkaus suomalaisesta tuotekehityksestä. Satoja projekteja, tuhansia ihm...

Lue lisää Eljaksesta
rekry
rekry
Steffen Halme

steffen.halme@linja.com
+358 45 132 7499

UX design is my passion and HR management my role. I love to grow our design team, to find the talents that can surprise any client and ca...

Lue lisää Steffenistä
Tuula Ala-Härkönen

tuula.ala-harkonen@linja.com
+358 400 702 574

Syntynyt maalariksi, opiskellut 3D teolliseksi muotoilijaksi, toiminut näissä grafiikka- ja käyttöliittymätöissä kohtuullisen kauan...

Lue lisää Tuulasta
Juha Johansson

juha.johansson@linja.com

Aikoinaan yksi ensimmäisistä mun töistä Linjalla oli Metropolian teollisen muotoilun kandidaatin lopputyö pelillistämisestä. Lopput...

Lue lisää Juhasta
Antti Kangas

antti.kangas@linja.com
+358 400 914 194

Laitteet ja ohjelmistotekniikat tulevat ja menevät, mutta ihmiset niiden käyttäjinä pysyvät suhteellisen samanlaisina. Tästä rajapi...

Lue lisää Antista
Timo Kivikangas

timo.kivikangas@linja.com
+358 50 556 7156

Monen taidon Jaakko, hyvinä päivinä kenties mestarismieskin. Soutamisessa jopa neuvos. Edellisessä elämässä jonkin sorttinen akatee...

Lue lisää Timosta
Ilari Lähteenmäki

ilari.lahteenmaki@linja.com
+358 400 909 295

Maailma tulee valmiiksi designin avulla. Videon. Animaation. Visuaalisen suunnittelun. Tavoitteena viimeistelty kuva ja ääni, joiden yhd...

Lue lisää Ilarista
Ville Pohjola

ville.pohjola@linja.com
+358 40 525 8778

Utelias mieli on aina pitänyt liikkeellä, tarve ymmärtää juurta jaksaen rakenteet kokonaisuuksien takana analyyttisena. Aina pitää...

Lue lisää Villestä
Shengjun Shi

shengjun.shi@linja.com
+358 44 506 0163

I shoot photos and edit videos. I fly drones and make 3D printers. I facilitate workshops and design apps. What do I do? I'm a UX designe...

Lue lisää Shengjunista
Lauri Sumari

lauri.sumari@linja.com
+358 50 371 5242

Suunnitteluhommissa asioita tarkastellaan välillä varsin abstraktilla tasolla – ja toisinaan taas hyvin konkreettisella ja yksityiskoh...

Lue lisää Laurista
Leon Suryatenggara

leon.suryatenggara@linja.com
+358 400 339 940

Arranging pixels on a screen may not sound like a grand mission in life. But liken it to how the arrangement of meaningless nucleotides in...

Lue lisää Leonista
Erdem Tutal

erdem.tutal@linja.com
+358 400 985 009

Working on creating satisfying experiences for my clients, I pay close attention not only to the products themselves, but also to the area...

Lue lisää Erdemistä
section loader

LINJA HELSINKI


Itämerenkatu 23, 00180 Helsinki

LINJA TAMPERE


Tuomiokirkonkatu 36 A, 33100 Tampere